🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
F660 65mm Fat Bike Tubeless Ready Rim
| Type | Carbon Fatbike Rim |
| Material | 100% carbon fiber Toray T700 |
| Size | 26er |
| Rim | Finish: 12K Glossy/UD Matt Drills:32 holes Width: 65mm |
| Max Tire |
26*4.8 inch |
| Spoke Count | 32 Holes |
| Weight | 520+-15g |
| Roundness | <=0.5mm |
| Offset | <=0.2mm |
| Guarantee | 2 years |
| Packing Size | 81.5cm x 17cm x 65.5cm |
| What's included | one pcs of rim |

$76.30
Original: $218.00
-65%F660 65mm Fat Bike Tubeless Ready Rim—
$218.00
$76.30





Description
| Type | Carbon Fatbike Rim |
| Material | 100% carbon fiber Toray T700 |
| Size | 26er |
| Rim | Finish: 12K Glossy/UD Matt Drills:32 holes Width: 65mm |
| Max Tire |
26*4.8 inch |
| Spoke Count | 32 Holes |
| Weight | 520+-15g |
| Roundness | <=0.5mm |
| Offset | <=0.2mm |
| Guarantee | 2 years |
| Packing Size | 81.5cm x 17cm x 65.5cm |
| What's included | one pcs of rim |
